Суд пояснив, хто відповідає за дерево, яке впало на автомобіль

Автор: Максимов Віталій

Під час негоди в Україні часто дерева падають на автомобілі, завдаючи їх власникам серйозних матеріальних збитків. Але іноді дерева падають навіть у сонячну погоду через неналежний стан. Хмельницький апеляційний суд у своєму рішенні у справі №676/4731/21 пояснив, хто несе відповідальність за дерево, яке впало на автомобіль.

Суд пояснив, хто відповідає за дерево, яке впало на автомобіль - today.ua

У серпні 2018 року у Хмельницькому дерево впало на автомобіль Opel Insignia, який стояв на майданчику біля будинку. Внаслідок цього Insignia отримав значні механічні пошкодження. Того дня у Хмельницькому була сонячна та ясна погода, без поривів вітру.

Власник автомобіля звернувся до суду з проханням стягнути з Департаменту ЖКГ Кам'янець-Подільської міської ради матеріальну шкоду у розмірі 82 000 гривень та моральну шкоду у розмірі 10 000 гривень. Він стверджував, що Департамент ЖКГ не забезпечив належного догляду за об'єктами благоустрою, до яких належать і дерева.

Суд першої інстанції погодився з думкою автовласника та задовольнив його вимоги. Щоправда, не в повному обсязі. На користь власника Insignia з Департаменту ЖКГ Кам'янець-Подільської міської ради стягнули 48 000 гривень матеріальних збитків та 4 000 гривень як компенсацію моральної шкоди.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

Департамент ЖКГ Кам'янець-Подільської міської ради не погодився з таким рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу. В апеляційній скарзі комунальники посилалися на порушення судом норм матеріального та процесуального права. Так, у скарзі йшлося про те, що позивач не надав доказів, які б підтверджували місцезнаходження автомобіля під час завдання йому шкоди.

Суд пояснив, хто відповідає за дерево, яке впало на автомобіль

Також в апеляційній скарзі зверталася увага на те, що суд першої інстанції не взяв до уваги той факт, що факт шкоди автомобілю мав місце 11.08.2018 року, а його огляд провели 20.08.2018 року. Тобто пошкодження могли бути завдані автомобілю не 11 серпня, а пізніше.

Були в апеляційній скарзі й інші аргументи. Наприклад, вищезгадане дерево не знаходилось у реєстрі аварійних зелених насаджень Кам'янець-Подільської міської ради.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але Хмельницький апеляційний суд став на бік автомобіліста та не скасував рішення суду першої інстанції. Він звернув увагу на те, що за дерево, що впало на автомобіль, відповідають комунальні служби.

Нагадаємо, раніше ми назвали оптимальну швидкість автомобіля, на якій найменше витрачається паливо.