Коштує 10 000 євро: у Швеції створили електрокар Luvly, який збирають у покупця

Автор: Максимов Віталій

Шведська компанія Luvly розробила міні-електромобіль Luvly O, який поставлятимуть у контейнерах по 20 штук для подальшого збирання. Його продажі вже почалися. У базовій комплектації він коштує від 10 000 євро.

Коштує 10 000 євро: у Швеції створили електрокар Luvly, який збирають у покупця - today.ua

Електромобілі зараз у багатьох країнах переживають справжній бум. Виробництво та продаж електромобілів, наприклад, б'ють рекорди в Китаї. Але і в Європі в останні роки дуже велику увагу приділяють автомобілям з електричною силовою установкою. Мало того, на Старому континенті з 2035 року планують заборонити взагалі продавати нові бензинові та дизельні автомобілі.

Тому в Європі компанії зараз роблять акцент на розробці електромобілів. Одна з останніх європейських новинок у цьому сегменті автомобільного ринку - Luvly O. У цей автомобіль міститься дві людини. Покупцям запропонують три варіанти кузова.

Довжина Luvly O складає всього 270 см, ширина – 153 см, а висота – 144 см. При цьому він важить лише 380 кг (загальна вага – 400 кг). Його кузов зроблений із пластику. Розміри в нього дуже малі. Об'єм багажника – 267 літрів. Але покупцям запропонують комерційну версію із великим багажним відсіком.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Коштує 10 000 євро: у Швеції створили електрокар Luvly, який збирають у покупця

Цей міні-електромобіль оснащується невеликим електромотором та батареєю на 6,4 кВтг. Максимальна швидкість сягає 90 км/год. Запас ходу невеликий – 100 км. Але цього запасу ходу має вистачити для поїздок по місту.

Батарея складається із двох знімних модулів. Швидкість заряджання одного такого модуля від стандартної домашньої розетки займає приблизно 1 годину. Швидкого заряджання батареї не потрібно.

Як ми вже говорили, Luvly O доставляється покупцю в контейнері (є можливість помістити в кожний контейнер по 20 комплектів такого електрокара). Фахівці компанії Luvly збирають електрокар там, куди його замовив доставити покупець.

Коштує 10 000 євро: у Швеції створили електрокар Luvly, який збирають у покупця

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У стандартній комплектації Luvly O коштує від 10 000 євро. На перший погляд може здатися, що це невелика ціна для електромобіля в Європі. Але треба врахувати, що Luvly O – це не простий електромобіль. Це міський мікрокар. До того ж, у нього дуже маленький запас ходу за сучасними мірками. У Європі зараз найбюджетнішим електромобілем є Dacia Spring. Він коштує приблизно на 2-3 тисячі євро дорожче, але це повноцінний електромобіль, у якого до того ж набагато більший запас ходу.

Нагадаємо, раніше у Китаї представили новий електромобіль BYD Seagull, який коштує від 11 400 доларів.