Вартість вживаних автомобілів не знижуватиметься – експерти

Українці щороку купують на американських онлайн аукціонах тисячі вживаних автомобілів. Але дешевих вживаних машин більше не буде. Згідно з прогнозом аналітиків американської компанії J.D. Power, ціни на вживані автомобілі в США в найближчі роки не знижуватимуться.

Вартість вживаних автомобілів не знижуватиметься – експерти - today.ua

Дефіцит нових автомобілів у світі утворився через пандемію коронавірусу та глобальну нестачу мікрочіпів. В результаті різко збільшився попит на б/в машини, що теж призвело до їх дефіциту та зростанню цін.

Так, у США в 2021 році середня вартість вживаних автомобілів збільшилася з 15 000 до 28 000 доларів. У 2022 році середня вартість на вживані автомобілі в США знизилася на 3000 доларів. Ціни на такі машини стабілізувалися. Але більше вони не знижуватимуться. Такої думки аналітики компанії J.D. Power.

Справа в тому, що автовиробники досі не можуть випускати таку кількість машин, як, наприклад, у 2018 році. І в найближчі роки ситуація навряд чи зміниться на краще.

Вартість вживаних автомобілів не знижуватиметься – експерти

Як це вплине на українських автомобілістів? На жаль, вони не зможуть купувати дешеві американські автомобілі.

Тим часом, у вересні 2022 року найбільше вживаних автомобілів в Україну ввезли саме зі США. Найчастіше там купують Nissan Rogue, Ford Fusion та Volkswagen Passat.

Нагадаємо, раніше експерти Інституту досліджень авторинку розповіли, як можна в Україні швидше продати б/в автомобіль.