Стало відомо, в яких мережах АЗС бензин може коштувати понад 60 грн/л

Автор: Максимов Віталій

Ціна бензину А-95 в Україні в мережах АЗС, які належать до преміального сегмента ринку, може перевищити позначку 60 грн за літр. Такий прогноз зробив експерт паливного ринку Дмитро Леушкін.

Стало відомо, в яких мережах АЗС бензин може коштувати понад 60 грн/л - today.ua

За його словами, у мережах АЗС, що належать до дискаунтерів, бензин, швидше за все, не досягне позначки 60 грн за літр.

Дмитро Леушкін зазначив, що зростання цін на українських АЗС у квітні 2024 року пов'язане з конфліктом між Іраном та Ізраїлем. Обстріл Іраном території Ізраїлю спричинив зростання цін на нафту на міжнародних ринках. В результаті паливо в Україні стало коштувати дорожче (ціна палива залежить головним чином від цін на нафту та котирувань гривні).

Але останніми днями нафта на світових ринках стала дешевшати, оскільки конфлікт між Іраном та Ізраїлем не переріс у "гарячу" фазу, як багато хто побоювався. Леушкін сподівається, що ціни на нафту і далі знижуватимуться. Наразі нафта сорту Brent коштує 87,49 доларів за барель (бочку), а нафта сорту WTI – 82,79 доларів за барель.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Якщо курс гривні до кінця 2024 року сягне 41 грн за долар, як прогнозують деякі експерти, то це призведе до незначного зростання цін на паливо. У цьому випадку бензин може подорожчати на 1 грн за літр.

Стало відомо, в яких мережах АЗС бензин може коштувати понад 60 грн/л

Крім того, не забуватимемо і про те, що Кабмін планує у II кварталі 2024 року збільшити акцизи на пальне. Очікується, що акциз на бензин збільшиться з 213 до 242 євро за 1000 літрів, на дизельне паливо – зі 139 до 177 євро, а на автогаз – з 52 до 55 євро. Надалі підвищення акцизів на пальне буде щорічним до 2028 року.

Міністерство фінансів вже розробило відповідний законопроєкт. Але цей законопроєкт ще навіть не зареєстрували у Верховній Раді. Деякі експерти вважають, що Кабмін може на якийсь час відкласти підвищення акцизів на пальне.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, в Україні зараз бензин А-95 коштує в середньому 54,58 грн за літр, дизельне паливо – 54,53 грн за літр, а автогаз – 28,97 грн за літр. Найдешевше заправити автомобіль бензином та дизелем можна у Закарпатській області, а автогазом – у Харківській області.

Нагадаємо, раніше дизайнер Роман Прядко показав Daewoo Lanos нового покоління.