Стало відомо, скільки коштує місце у черзі за новим авто в Україні

Дефіцит мікрочіпів та електронних компонентів призвів до нестачі нових автомобілів у салонах. В результаті кінцева вартість машин різко збільшилася, а очікування потрібної комплектації розтяглося на кілька місяців. Винахідливі українці перепродують свої місця у чергах за ходовими моделями…

Стало відомо, скільки коштує місце у черзі за новим авто в Україні - today.ua

Про новий вид спекуляції розповів голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко.

За його словами, спекулянти роблять передоплату дилеру на одне прізвище, наприклад, на Прядко. Коли автомобіль приходить, вони шукають покупця і пропонують йому заплатити додатково від вартості 2 000 євро, щоб отримати його без черги.

Після цього підприємливі громадяни просять у дилера виписати договір купівлі-продажу, але не на Прядко, а на прізвище справжнього покупця.

Звичайно, дилери знають про такий спосіб спекуляції, але нічого не можуть вдіяти. Справа в тому, що спекулянт, наприклад, може заявити, що спочатку оформляв покупку на інше прізвище, оскільки хотів подарувати автомобіль.

Нагадаємо, в Україні у 2021 році утворився дефіцит деяких нових автомобілів, оскільки багато автовиробників змушені знижувати виробництво через глобальний дефіцит мікрочіпів та електронних компонентів. Очікується, що у 2023 році з дефіцитом мікрочіпів буде покінчено.

Раніше експерти Інституту досліджень авторинку розповіли, що буде з вживаними автомобілями в Україні в 2022 році.