За даними Опендатабот, з січня до вересня 2022 року камери автофіксації порушень правил дорожнього руху зареєстрували понад 1,5 млн перевищень швидкості. Це помітно більше, ніж, наприклад, у 2020 році.
У 2020 році камери автофіксації зареєстрували понад 1,2 млн порушень правил дорожнього руху. Щоправда, треба врахувати, що камери автофіксації почали офіційно працювати з червня 2020 року, а у 2022 році вони через війну не працювали три місяці – з кінця лютого до травня.
Камери автофіксації включили в Україні в травні 2022 року, оскільки побільшало смертельних ДТП, які сталися з вини водіїв, що перевищили дозволену швидкість. Але вони працюють лише у безпечних районах.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Камери автофіксації реєструють лише перевищення швидкості. Раніше очікувалося, що їх функції розширять. Наприклад, планувалося, що камери також фіксуватимуть проїзд смугою громадського транспорту і на червоний сигнал світлофора. Однак, через війну розширення функцій не відбулося.
Тим часом, у жовтні 2022 року в Україні побільшало ділянок доріг із радарами TruCAM. Наразі на 229 ділянках доріг за дотриманням швидкісного режиму стежать 137 радарів TruCAM. В областях, де йдуть активні бойові дії, ці радари правоохоронці не використовують.
Раніше стало відомо, що в Україні 40-річний "Запорожець", який проїхав 45 км, продають за 50 тисяч доларів.