Стало відомо, скільки АЗС заробляють на літрі бензину та дизеля

За даними Консалтингової групи "А-95", у 2021 році в Україні мережі АЗС значно знизили прибутковість через падіння націнок на бензин та дизельне паливо. Витрати на логістику та інші витрати, навпаки, зросли. Тому майже 50% АЗС працювали без прибутку або навіть зі збитком.

Стало відомо, скільки АЗС заробляють на літрі бензину та дизеля - today.ua

Зокрема, у 2021 році валова націнка на бензині А-95 склала 2,45 грн/л (без ПДВ), на дизельному паливі – 3,82 грн/л, на зрідженому газі – 1,6 грн/л.

Порівняно з 2020 роком падіння маржі на бензині А-95 становило 50%, а на ДП – 33%. Націнка на автогазі залишилася на одному рівні.

Найбільше зниження торгових націнок на бензині у 2021 році відбулося у мережах економ-сегменту та групи "Приват" – на 1,59 та 2,27 грн/л. Головний заробіток українських АЗС – на дизельному паливі, продаж якого збільшується найбільше. Стало відомо, скільки АЗС заробляють на літрі бензину та дизеля Чому майже 50% українських мереж АЗС торгують паливом без прибутку? Експерти це пояснюють великою кількістю безакцизного фальсифікату бензину, а також не оформленням належного продажу палива на заправках.

Експерти також вважають, що головна причина зниження прибутковості АЗС полягає у державному регулюванні цін на бензин та дизельне паливо, яке в Україні запровадили у травні 2021 року. Держрегулювання цін не стосується автогазу.

Стало відомо, скільки АЗС заробляють на літрі бензину та дизеля Нагадаємо, раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін заявив, що в Україні в лютому 2022 року вартість бензину та дизельного палива може збільшитися до 40 гривень за літр, а автогазу – до 25 гривень за літр.