Стало відомо, за яких умов суд скасовує штраф водієві

Суд по адміністративній справі № 953/17324/20 скасував штраф поліції в зв'язку з тим, що правоохоронці не вжили заходів, щоб водій реалізував своє право на отримання правової допомоги. Про це повідомив "Дорожній адвокат".

Стало відомо, за яких умов суд скасовує штраф водієві - today.ua

Згідно з українським законодавством, водій при розгляді справи про порушення правил дорожнього руху на місці зупинки має право на юридичну допомогу. Але він повинен повідомити поліцейському (клопотанням), що йому потрібна правова допомога.

У тому випадку, якщо на місці зупинки немає адвоката водія, то розгляд справи повинні перенести на інший день. Але за умови, якщо водій подасть відповідне письмове клопотання.

Якщо правоохоронець відмовить у задоволенні клопотання, то це є підставою для скасування штрафу.

До таких висновків у справі № 953/17324/20 прийшов суд і скасував штраф поліції.

Суть цієї справи полягала в тому, що поліцейські зупинили водія за порушення правил дорожнього руху і повідомили йому про розгляд справи на місці зупинки. Водій стверджував, що він не порушував ПДР. Він на місці зупинки подав письмове клопотання про те, що йому потрібна правова допомога. Однак, поліцейські проігнорували клопотання і вручили йому постанову про накладення штрафу.

Раніше стало відомо, що в Краматорську суд скасував штраф, винесений по радару TruCAM. Причина - на фото не було видно, хто керував автомобілем в момент порушення ПДР.