Стало відомо, на скільки збільшаться ціни на АЗС

Міністерство економіки України опублікувало нову середню вартість бензину та дизельного палива, на підставі яких роздрібні оператори можуть робити граничну націнку. Найближчим часом паливо на АЗС подорожчає ще на 80-90 копійок за літр.

Стало відомо, на скільки збільшаться ціни на АЗС - today.ua

Зокрема, нова середня вартість бензину – 31,75 грн/л. Це означає, що АЗС не повинні його продавати дорожче ніж 36,75 гривень за літр.

Нова середня вартість дизельного палива – 29,07 грн./л. Це означає, що АЗС не повинні його продавати дорожче ніж 36,07 гривень за літр.

Порівняно з початком лютого 2022 року середня ціна на бензин зросла на 91 коп/л, а на ДП – на 77 коп/л.

Нагадаємо, у травні 2021 року Кабмін з метою стабілізації цін запровадив державне регулювання вартості бензину та дизельного палива. Воно триватиме до закінчення карантину, введеного для боротьби з пандемією коронавірусу. Уряд встановив граничні рівні торгової надбавки операторів ринку до середньої ціни дизельного палива (не вище 7 грн/літр) та бензину (не вище 5 грн/літр).

Проте, поки що державне регулювання не допомагає стабілізації цін на паливо. Тому, за словами голови Мінекономіки Юлії Свириденко, зараз розробляється новий механізм стримування цін.

Раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін не виключив, що в Україні в лютому 2022 року вартість бензину та дизельного палива може збільшитись до 40 гривень за літр, а автогазу – до 25 гривень за літр.