Стало відомо, коли суд може скасувати штраф за непристебнутий ремінь безпеки

Автор: Максимов Віталій

Штраф за непристебнутий ремінь безпеки незаконний і його потрібно скасувати, якщо постанову про притягнення до адміністративної відповідальності винесено без розгляду справи. Такого висновку у справі №132/2281/23 дійшов Сьомий апеляційний адміністративний суд.

Стало відомо, коли суд може скасувати штраф за непристебнутий ремінь безпеки - today.ua

У липні 2023 року у Вінниці патрульні поліцейські зупинили автомобіль Mitsubishi Outlander та склали щодо його водія адміністративний протокол за ч. 5 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає покарання за порушення правил користування ременями безпеки. Штраф становив 510 грн.

Водій оскаржив штраф у суді першої інстанції. Суд скасував постанову поліції. Тому Департамент патрульної поліції на Вінниччині подав апеляційну скаргу. Але Сьомий апеляційний адміністративний суд залишив її без задоволення.

Справа в тому, що патрульний поліцейський не оголосив водію, яка справа розглядається, хто притягується до адміністративної відповідальності, не роз'яснив водієві його права та обов'язки, не вислухав його, не дослідив докази, не з'ясував питання про наявність чи відсутність у водія клопотань, не вирішив їх, не оголосив винесену постанову, не вручив її копію.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Стало відомо, коли суд може скасувати штраф за непристебнутий ремінь безпеки

Тим самим правоохоронець грубо порушив певну законну процедуру притягнення особи до адміністративної відповідальності, позбавив водія можливості реалізувати право на отримання правової допомоги. Також поліцейський порушив Інструкцію щодо оформлення поліцейських матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Тим часом, за даними опитування Центру демократії та верховенства права й Vision Zero, в Україні ременями безпеки користуються лише близько 40% водіїв. Найсвідоміші водії у Києві та Львові. Там ременями безпеки користуються 67,1% та 62% автомобілістів відповідно. Найрідше пристібаються ременями безпеки водії у Миколаєві та Кропивницькому – 17,3% та 21,8% автомобілістів відповідно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чому багато водіїв не пристібаються ременями безпеки? Деякі автомобілісти вважають, що ремінь безпеки нібито заважає вибратися із салону при ДТП, що їх можна не використовувати на невеликій швидкості, що ремінь безпеки може при ДТП травмувати і таке інше. Патрульні поліцейські впевнені, що від цих стереотипів вже давно настав час відмовитися.

Раніше ми повідомили, що в Україні прискориться вилучення посвідчень водіїв у ухилянтів від мобілізації, оскільки процес друку та розсилки поштою повісток зробили цифровим.

Головне