Стало відомо, коли з'явиться розмитнення автомобілів через “Дія“

Українці зможуть розмитнювати автомобілі на іноземній реєстрації через портал або додаток "Дія" з кінця 2022 року. Таку заяву зробив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Стало відомо, коли з'явиться розмитнення автомобілів через “Дія“  - today.ua

Слід зазначити, що Федоров не заявив точно, що наприкінці 2022 року можна буде розмитнювати євробляхи через портал або додаток "Дія". Він сказав, що на це є "шанс".

Перш ніж запровадити це нововведення, слід внести зміни до українського законодавства. Народні депутати Верховної Ради мають ухвалити законопроект, який передбачає розмитнення через портал або додаток "Дія".

Нагадаємо, у вересні 2021 року Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою українці в рамках експериментального проекту з 2 грудня 2021 року по 31 грудня 2023 року зможуть через "Дію" подати необхідні для митного оформлення автомобіля документи, сплатити митний збір протягом 10 днів та завершити оформлення в автоматичному режимі.

Нарахування митних платежів має відбуватися автоматично з подальшою можливістю оплатити через "Дію".

Очікується, що таке нововведення спростить розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації, зробить його дешевшим і допоможе подолати корупцію. Проте, поки що розмитнення через "Дію" не запрацювало.

Раніше стало відомо, що митниця вилучила євробляху, розмитнену ще у 2019 році. Справа в тому, що митниця може перевіряти документи, на підставі яких було ввезено автомобіль або було здійснено його розмитнення, протягом 3 років.