Стало відомо, коли не потрібно платити за зберігання автомобіля на штрафмайданчику

Автор: Максимов Віталій

Якщо автомобіль був неправомірно відправлений на штрафмайданчик, то ані його водій, ані його власник не повинні платити за зберігання транспортного засобу. Такого рішення у справі №686/21553/23 дійшов Хмельницький апеляційний суд.

Стало відомо, коли не потрібно платити за зберігання автомобіля на штрафмайданчику - today.ua

У вересні 2020 року у Хмельницькому водія автомобіля ВАЗ-21011 притягли до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП за те, що він не обрав безпечну швидкість руху, не впорався з керуванням та наїхав на металевий забор. Машину відправили на штрафмайданчик.

Хмельницький міжрайонний суд Хмельницької області визнав водія винним у скоєнні вищезгаданого правопорушення. Власник ВАЗ-21011 мав за його зберігання на штрафмайданчику з 9 вересня 2020 року до 15 серпня 2023 року (1071 день) заплатити 26 544 гривень.

Власник та водій цього автомобіля не погодилися платити за його зберігання на штрафмайданчику. Поліція через суд вимагала стягнути з власника машини та водія 26 544 гривень та суму судових витрат. Хмельницький міжрайонний суд Хмельницької області частково задовольнив позов. З водія стягнули 2952 грн за 88 днів зберігання автомобіля з моменту, коли було рішення у справі.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

Справа зрештою потрапила до Хмельницького апеляційного суду. Він частково задовольнив апеляційну скаргу поліції. Рішення суду першої інстанції скасували, провадження у справі в частині вимог до власника автомобіля закрили (бо він помер), в іншій частині - відмовили в позові поліції до водія про стягнення плати за зберігання автомобіля на штрафмайданчику.

Стало відомо, коли не потрібно платити за зберігання автомобіля на штрафмайданчику

Апеляційний суд звернув увагу, що з матеріалів справи виходе, що автомобіль не вилучався як знаряддя правопорушення (ст. 260 КУпАП) і не визнавався речовим доказом (ст. 251 КУпАП). Немає і даних про те, що після ДТП автомобіль суттєво перешкоджав дорожньому руху або створював загрозу безпеці дорожнього руху. Тобто патрульні поліцейські не мали підстав для затримання ТЗ і доставки його на штрафмайданчик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у 2023 році в Україні запропонували до закінчення війни за порушення правил дорожнього руху не забирати автомобілі на штрафмайданчики. У Верховній Раді навіть зареєстрували відповідний законопроєкт №9092. Але парламентський Комітет із питань правоохоронної діяльності рекомендував відхилити цей документ.

Тим часом, раніше стало відомо, що в Україні всі водії потраплять до нового Реєстру військовозобов'язаних.