Стало відомо, які правки щодо акцизу на паливо готують у Раді

Наприкінці серпня 2022 року народні депутати Верховної Ради ухвалили за основу законопроект 7668-д, який передбачає введення акцизу на паливо. Нині його готують до другого читання. Народний депутат Ярослав Железняк розповів про те, якою, можливо, буде фінальна версія цього проекту закону.

Стало відомо, які правки щодо акцизу на паливо готують у Раді - today.ua

За попередньою інформацією, більшість ставок акцизу залишаться без змін. Зокрема, залишиться акциз у розмірі 52 євро за 1000 літрів автогазу та 100 євро за 1000 літрів бензину чи дизельного палива.

Міністерство аграрної промисловості та продовольства запропонувало знизити ставку акцизу для біопалива зі 100 євро до 26 євро за 1000 літрів, а для біодизеля – до 18 євро. Пропонується, щоб такі ставки діяли 5 років. Це стимулюватиме внутрішню переробку продукції.

При цьому ПДВ на автомобільне паливо залишиться на рівні 7%. Тобто, його не планують повертати до 20%, як було до війни.

Стало відомо, які правки щодо акцизу на паливо готують у Раді Железняк попередив, що в остаточний варіант законопроекту 7668-д можуть бути ще внесені зміни. Наприклад, під час розгляду у податковому Комітеті чи прямо народними депутатами у сесійній залі.

Нагадаємо, народні депутати подали до проекту закону 7668-д близько 1000 поправок. Ці поправки мають бути розглянуті.

Раніше українські водії почали нарікати на погану якість дизельного палива.