Стало відомо, який запас бензину є в Україні

Багато українських мереж АЗС зробили запас бензину та дизельного палива на 20-25 днів. Про це розповів директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Стало відомо, який запас бензину є в Україні - today.ua

За його словами, в Україні спостерігається велика пропозиція бензину та дизельного палива на оптовому ринку, тож ціни падають. Українські оператори роздрібного паливного ринку роблять запаси палива, готуючись таким чином до антиросійського ембарго на нафтопродукти. Нагадаємо, що Євросоюз із 5 лютого 2023 року запровадить ембарго на закупівлю всіх російських нафтопродуктів.

Сергій Куюн зазначив, що запас палива в багатьох українських мережах АЗС зараз становить приблизно 20-25 днів. Мабуть, це чималі запаси.

Тим часом, деякі українські мережі АЗС останнім часом знизили ціни на бензин і дизельне паливо. Так, з 13 по 16 січня у мережах ОККО, WOG, BVS, Neftek та UPG бензин марки А-95 подешевшав одразу на 1 гривню за літр. Дизельне паливо у цих мережах теж за вищевказаний період подешевшало на 1 гривню за літр.

Експерти пояснюють зниження роздрібних цін на пальне в Україні великою пропозицією на оптовому ринку. Це спричинено зниженням цін на нафтопродукти на світових ринках.

Стало відомо, який запас бензину є в Україні

Середня вартість бензину А-95 в Україні зараз становить 50,86 гривень за літр, преміального бензину А-95 – 51,63 гривні за літр, а дизеля – 54,45 гривень за літр. Найдорожчий бензин марки А-95 зараз на заправках Авіас – 53,00 гривні/літр. Преміальний бензин А-95 найдорожче продає мережа SOCAR – 55,99 грн/літр. Найдорожчий дизель також продає мережа SOCAR – 57,99 гривень за літр.

Найдешевше заправитися бензином А-95 зараз на заправках мережі UPG – 48,00 гривень за літр, а дизельним паливом – на заправках Авантаж 7 (52 гривні/літр). А ось найдорожче паливо для автомобілів із ГБО (газоболонне обладнання) зараз продають заправки мережі Овіс – 29,49 гривень за літр. Втім, ситуація швидко змінюється і цінники переписують чи не щодня.

Слід зазначити, що в Україні також продовжують падати ціни на автогаз. Наразі його середня вартість у нашій країні становить 28,26 гривень за літр. Найдешевше зріджений газ можна купити в мережі KLO – 26,97 гривень/літр.

Нагадаємо, раніше експерт розповів, як деякі українські мережі АЗС вдають, що допомагають Збройним силам України.