Стала відома формула розмитнення євроблях у додатку “Дія“

Автор: Максимов Віталій

Згідно із законопроектом №10380, при розмитненні автомобілів на іноземній реєстрації в мобільному додатку "Дія" для визначення їхньої митної вартості виходитимуть від вартості нового легкового автомобіля з урахуванням коефіцієнта віку.

Стала відома формула розмитнення євроблях у додатку “Дія“ - today.ua

Зокрема, для автомобіля до 1 року коефіцієнт віку складе 0,95, для автомобіля у віці 2 років – 0.7, авто у віці 3 роки – 9,64, авто у віці 4 років – 0,58, у віці 5 років – 0 ,49. Для автомобілів віком 10 років коефіцієнт становитиме 0,21, а віком 15 років – 0,1.

Проект закону №10380 передбачає створення електронної бази даних для коригування митної вартості автомобілів. У ній буде інформація про митну вартість нових легкових автомобілів з урахуванням марки, моделі, двигуна, палива.

Нагадаємо, законопроект №10380 зареєстрували у Верховній Раді 26 грудня 2023 року. Це друга спроба ввести в Україні розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через мобільний додаток "Дія". Перший відповідний законопроект, зареєстрований у парламенті на початку 2023 року, народні депутати відхилили. Суперечки викликала запропонована формула розмитнення євроблях. Висловлювалися побоювання, що через введення розмитнення євроблях у додатку "Дія" державний бюджет втратить частину доходів.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Коли народні депутати розглянуть законопроект №10380? Це станеться після 10 січня 2023 року. Чи затвердять вони цей документ? У Кабміні впевнені, що затвердять. Цей проект закону підтримують прем'єр-міністр Денис Шмигаль, Міністерство економіки. Мабуть, розмитнення автомобілів у мобільному додатку "Дія" з'явиться у 2024 році.

Стала відома формула розмитнення євроблях у додатку “Дія“

Раніше у мобільному додатку "Дія" з'явилася можливість купівлі-продажу автомобілів (цю послугу запровадили у листопаді 2023 року). Ця послуга доступна лише один раз на рік (щоб не зловживали перекупники). Купити або продати автомобіль через додаток "Дія" не можна, якщо відкрито виконавче провадження. Наприклад, якщо своєчасно не сплачен штираф за порушення ПДР.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При перереєстрації автомобіля через мобільний додаток "Дія" його автоматично перевіряють за базами даних. Якщо машина "чиста", тобто у неї немає кримінального минулого, вона не значиться у викраденні і так далі, то система дозволяє її продати. Продавець та покупець підписують електронний договір купівлі-продажу та домовляються про спосіб передачі грошей. "Дія" не контролює питання передачі та отримання грошей.

Раніше стало відомо, що в Україні за неявку до військкомату позбавлятимуть посвідчень водія.