Фахівці назвали причини, чому перегрівається автоматична коробка передач

Автор: Максимов Віталій

При правильній експлуатації автомобіля з автоматичною коробкою передач він прослужить довго. Але "автомат" передчасно вийде з ладу, якщо його перегрівати. Сьогодні ми розповімо про те, чому найчастіше перегрівається автоматична коробка.

Фахівці назвали причини, чому перегрівається автоматична коробка передач - today.ua

Фахівці кажуть, що є три основні причини перегріву "автомата". Перша причина – несправності. Друга причина – умови експлуатації автомобіля. Третя причина – манера керування автомобілем.

Несправності

Сучасні автоматичні коробки передач мають непогану надійність, але навіть невеликі відхилення в їх нормальному технічному стані призводять до перегріву. До цього призводять і ті чи інші недоліки в роботі системи охолодження.

Перегрітися автоматична коробка може також через проблеми з електровентилятором системи охолодження мотора. Ще одна причина перегріву - занадто велике зношування агрегату.

Популярні зараз

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Умови експлуатації автомобіля

Багато автоматичних коробок передач страждають, так би мовити, нетерпимістю до бездоріжжя. Так, багато кросоверів та позашляховиків оснащуються "автоматами". Деякі з них відрізняються надійністю.

Наприклад, позашляховик Mitsubishi Pajero з 2008 року оснащується п'ятиступінчастою автоматичною коробкою передач А750F. Її ресурс сягає 200 000 км. Але при належному обслуговуванні ресурс цього "автомата" може бути ще більшим (до 350 000 км і більше).

У Nissan X-Trail ресурс автоматичної коробки Jatco JF613E без заміни масла досягає 200 000 км. Якщо при експлуатації X-Trail у мегаполісі міняти масло та фільтр кожні два роки, то ресурс цієї коробки досягне 250 000 км.

Фахівці назвали причини, чому перегрівається автоматична коробка передач

Але здебільшого автоматичні коробки не призначені для серйозного бездоріжжя. Через тривале буксування в бруді АКПП може перегрітися. Також автоматична коробка може перегрітися при буксируванні причепа.

І в місті автомобілі з автоматичною коробкою можуть чекати неприємності. Наприклад, "автомат" може перегріватись у дорожніх "пробках".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Манера керування автомобілем

Відомо, що від стилю водіння багато в чому залежить ресурс, як окремих агрегатів автомобіля, так і в цілому термін його експлуатації. Стан автоматичної коробки теж багато в чому залежить від стилю водіння. Якщо можливе перегрівання "автомата", то досвідчені водії рухаються плавно, вони різко не розганяються і різко не гальмують. І правильно роблять. Так вони продовжують ресурс коробки. Досвідчені водії рекомендують на світлофорі не ставити АКПП у нейтральне положення, але обов'язково це робити на залізничному переїзді.

Раніше українським водіям з ОСЦПВ розповіли, що робити при ДТП із електросамокатом.