Змонтованим відеозаписом із різних пристроїв можна довести вину водія – суд

Змонтований відеозапис із різних відеопристроїв тривалістю 2 хвилини є допустимим доказом вини водія у порушенні ПДР. Такого рішення у справі № 554/4230/22 дійшов Полтавський апеляційний суд.

Змонтованим відеозаписом із різних пристроїв можна довести вину водія – суд - today.ua

Влітку 2022 року в Полтаві патрульні поліцейські зупинили автомобіль і запропонували водієві пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, оскільки у нього були явні ознаки сп'яніння. Водій відмовився. Правоохоронці щодо нього склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень.

Суд першої інстанції визнав автомобіліста винним і притягнув його до адміністративної відповідальності, хоча поліція як доказ надала змонтований відеозапис із різних пристроїв. Полтавський апеляційний суд підтримав це рішення.

Змонтованим відеозаписом із різних пристроїв можна довести вину водія – суд

Слід зазначити, що фіксація факту поліцейськими скоєння адміністративного правопорушення має бути безперервною. Це передбачає українське законодавство. Проте суди вважають, що змонтований відеозапис із різних відеопристроїв тривалістю 2 хвилини – це допустимий доказ провини водія у порушенні правил дорожнього руху. Можливо, інше рішення ухвалить Верховний Суд України, якщо автомобіліст подасть касаційну скаргу.

Нагадаємо, раніше суд дозволив українцям їздити із плівкою на автомобільних номерних знаках.