Скручений пробіг автомобілів: стало відомо про ситуацію в Україні

Автор: Максимов Віталій

Не секрет, що в Україні велика кількість вживаних автомобілів, які виставляють на продаж, мають скручений пробіг одометра. Сьогодні ми розповімо докладніше про це шахрайство, а також про те, як на нього не потрапити.

Скручений пробіг автомобілів: стало відомо про ситуацію в Україні - today.ua

У 2020 році експерти проекту "Перевірені авто" сайту Auto.Ria перевірили 400 000 автомобілів, що знаходилися у продажу в Україні, і дійшли висновку, що майже 40% з них мають скручений пробіг. Перевірку проводили за 16 видами, у тому числі юридичну, технічну, за офіційними реєстрами (у тому числі закордонними).

Найчастіше пробіг скручують на 20-50 тисяч кілометрів. Але є й антирекорди. Так, у Skoda Octavia 2014 випуску пробіг скрутили на 685 тис. км, а у Toyota Camry 2013 випуску - на 854 тис. км.

Безневинні на перший погляд дії призводять до того, що покупці іноді дуже переплачують за автомобілі. Тобто продавці просто дурять покупців на гроші.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Більшість українців будуть виходити на пенсію у 65 років

За даними німецької організації ADAC, у Німеччині пробіг скручено у кожного третього автомобіля, який виставляють на продаж. А ціни загалом завищені на 3000 євро.

І хоча у навмисному скручуванні пробігу перед продажем автомобіля є явні ознаки шахрайства, в Україні закон за це не карає. Хоча було кілька спроб запровадити у нашій країні адміністративну та кримінальну відповідальність за таке правопорушення.

У 2016 році в Україні хотіли запровадити кримінальну відповідальність за навмисну ​​зміну показань одометра автомобіля. Голова ВААІД Олег Назаренко виступав за те, щоби за таке порушення позбавляти волі. Але ця ідея не пройшла.

У 2020 році у Верховній Раді зареєстровали законопроєкт №4039, який передбачає адміністративне та кримінальне покарання за втручання у роботу одометра. Штраф у розмірі від 3400 до 34 000 грн. При реєстрації ТЗ має бути вказано його пробіг, тобто показання одометра.

Скручений пробіг автомобілів: стало відомо про ситуацію в Україні

Законопроєкт №4039 досі перебуває на розгляді у профільному парламентському комітеті. Народні депутати його не розглянули навіть у першому читанні.

У листопаді 2023 року Верховній Раді зареєстровали ще один законопроєкт, який передбачає запровадження штрафів за скручений пробіг автомобілів. Це законопроєкт №10216. Він передбачає за фальсифікацію пробігу вживаних автомобілів, що виявлено при перереєстрації ТЗ, штраф у розмірі від 8500 до 17000 гривень, а при повторному правопорушенні протягом одного року – від 17000 до 34000 гривень. Але цей документ народні депутати також ще не розглядали.

Як дізнатися, що одометр скручений?

Приблизно визначити реальний пробіг автомобіля можна за непрямими ознаками: зношування салону, гальм, лобового скла, лакофарбового покриття капота і переднього бампера, педалей. Тобто показання одометра мають відповідати зносу салону, вузлів, елементів. Зношені ручки перемикання передач та затерті сидіння свідчать про великий пробіг.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Про те, чи скручений одометр, можна дізнатися за допомогою експертної оцінки та комп'ютерної діагностики. Але не потрібно переоцінювати можливості комп'ютерної діагностики. Рекомендуємо звернути увагу на накладні про проходження ТО або сервісну книжку (щоправда, сервісну книжку можуть можуть підробити, врахуйте).

Тим часом, раніше стало відомо, що в Україні водії стали частіше скаржитися на АЗС.