Українців попереду чекають довгі новорічні та різдвяні свята з відповідним частуванням. Після святкового застілля багатьом водіям потрібно буде сісти за кермо. Сьогодні ми розповімо про те, скільки можна випити алкоголю, щоб вранці сміливо сісти за кермо автомобіля, не побоюючись бути оштрафованим поліцією чи потрапити в аварію.
Згадаймо, що з березня 2021 року в Україні посилили покарання за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Тепер за таке правопорушення передбачається штраф у розмірі 17 000 гривень та позбавлення прав водія на 1 рік. При повторному правопорушенні протягом одного року штраф становить 34 000 гривень та позбавлення прав водія на 3 роки.
Але одна справа – штрафи, і зовсім інша справа, що навіть невелика порція алкоголю сильно збільшує ризик ДТП. Тому водієві треба знати, скільки можна випити, щоб не було неприємностей.
В Україні рівень алкоголю у крові водія не повинен перевищувати 0,2 проміле.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
0,2 проміле еквівалентно 200 г сухого вина для чоловіків та 100 г – для жінок; 200 г шампанського для чоловіків та 100 г – для жінок; 50 г горілки для чоловіків та 30 г – для жінок; 500 г пива для чоловіків та 300 г – для жінок.
Але треба врахувати, що вплив алкоголю на організм людини залежить від багатьох чинників. Наприклад, від статі (середні показники виходу речовин із крові у чоловіків – 0,1–0,15 проміле/год, у жінок – до 0,1 проміле/год), віку, ваги, стану здоров'я, рівня стресу, від закуски і т.д. Тобто проводити порівняння для еквівалентності 0,2 проміле можна теоретично. Насправді можуть бути інші показники.
Загалом зазвичай 35-річному чоловікові часу з вечора до ранку буде достатньо, щоб з організму вивітрилися сліди від 1,5 літра пива з 5% концентрацією спирту. Через 6,5 години слідів алкоголю в крові майже не буде.
Водіям краще уникати алкоголю загалом. Але якщо дуже хочеться, то можна. Головне знати, коли можна сідати за кермо. І навіть не через штрафи, а заради безпеки.
Раніше стало відомо, що мешканця Полтавської області за чотири роки за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння оштрафували на загальну суму 550 800 гривень.