Штрафи за порушення ПДР будуть списувати з карт українців автоматично

З 6 липня 2021 року в Україні штрафи за порушення ПДР, якщо порушений термін їх оплати, почали списувати з банківських рахунків українців автоматично. Набула чинності відповідна постанова Міністерства юстиції.

Штрафи за порушення ПДР будуть списувати з карт українців автоматично - today.ua

Правда, поки тільки з клієнтів семи банків будуть автоматично списувати неоплачені штрафи за порушення ПДР. Серед них є і ПриватБанк.

Надалі список таких фінустанов значно розшириться. Зараз вже кілька десятків українських банків тестують цю функцію.

Потрібно відзначити, що для списання грошей як і раніше потрібно рішення суду. Стала простіше тільки сама процедура списання грошей.

Раніше, якщо водій не оплачував вчасно штраф - справа передавалася в Державну виконавчу службу. При цьому сума штрафу збільшувалася. Виконавці заарештовували рахунки і майно боржника. Іноді автомобілі оголошували в розшук.

Тепер гроші з боржників будуть брати автоматично - за допомогою списання з банківських карт. Спочатку кошти отримає виконавча служба, а звідти їх перевидуть до стягувача боргу.

Раніше стало відомо, що до 2024 року на українських дорогах встановлять 1,5 тисячі камер автофіксації порушень ПДР. Це один з заходів по боротьбі з ДТП.