Штраф за тріщину на лобовому склі незаконний, - юристи

Поліцейські, виявивши тріщину на лобовому склі автомобіля, штрафують водіїв на 340 гривень, посилаючись, що вони керують транспортним засобом з технічними несправностями. При повторному такому правопорушенні можуть позбавити водійських прав на термін до шести місяців. Однак, автоюристи стверджують, що такий штраф незаконний.

Штраф за тріщину на лобовому склі незаконний, - юристи - today.ua

Справа в тому, що національні стандарти України сколи та тріщини на лобовому склі не відносять до технічних несправностей автомобіля.

В п.п. 31.4 ПДР є чіткий перелік технічних несправностей і випадків, коли забороняється експлуатація транспортних засобів. У цьому списку не згадується «тріщина на вітровому склі в зоні роботи склоочисників».

Юристи стверджують, що в ПДД тріщина на склі не відноситься до технічної несправності машини, при якій забороняється її експлуатація. Тріщина всього лише вказує на пошкодження скла, а не про технічну несправність автомобіля.

Згідно з пунктами 31.1, 31.3, 31.4 ПДР можна їздити на машинах з тріщиною на лобовому склі. Водіїв в цьому випадку не можна притягати до відповідальності за ч. 1 ст. 121 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Раніше ми розповіли про те, чи законний штраф за те, що не включена "аварійка" при зупинці автомобіля поліцією.