Шмигаль радить українцям пересідати на електромобілі

Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль порекомендував громадянам України пересідати з бензинових та дизельних автомобілів на електромобілі. Прем'єр не виключив повторення паливної кризи.

Шмигаль радить українцям пересідати на електромобілі - today.ua

Шмигаль зазначив, що Україна вже одного разу після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ зіткнулася із паливною кризою. Це сталося наприкінці квітня, коли російські окупанти посилили обстріл нафтобаз, НПЗ та залізничної інфраструктури. Під прицілом ворога навіть окремі АЗС.

Прем'єр вважає, що є загроза повторення паливної кризи. Тим більше, що найближчими місяцями потрібно буде багато палива аграріям для збирання врожаю.

Шмигаль наголосив, що уряд вживає заходів для того, щоб українці більше купували електромобілі. З цією метою, наприклад, з 1 липня 2022 року українці при ввезенні та розмитненні електромобілів сплачують лише один платіж – акциз. Він залежить від ємності батареї, якою оснащується електрокар (1 євро за кіловат батареї).

Шмигаль радить українцям пересідати на електромобілі Також відомо, що Кабмін доручив Енергоатому створити національну мережу зарядних станцій для електромобілів. Вона охопить усі області та продаватиме доступну електроенергію.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, що робити українцям, які не встигли безкоштовно розмитнити автомобілі на іноземній реєстрації.