Садити на 15 років: Нардепам рекомендували посилити покарання за смертельні ДТП

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував народним депутатам парламенту ухвалити законопроекти, що посилюють відповідальність водіїв за перевищення швидкості та смертельні ДТП. У деяких випадках водіїв пропонують довічно позбавляти права водія.

Садити на 15 років: Нардепам рекомендували посилити покарання за смертельні ДТП - today.ua

Зокрема, пропонується позбавляти волі на строк від 5 до 8 років за ДТП, яке спричинило смерть потерпілого. Наразі за таке покарання загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

Якщо в ДТП кілька загиблих, тоді пропонується позбавляти волі на строк від 8 до 12 років (зараз – від 5 до 10 років позбавлення волі).

Крім того, якщо водій, який вчинив ДТП, в якому загинула одна людина, був у стані сп'яніння, тоді його пропонують відправляти у в'язницю на термін від 8 до 12 років (зараз – від 5 до 10 років).

Якщо загиблих кілька, тоді пропонують відправляти у в'язницю терміном від 12 до 15 років (зараз – від 7 до 12 років).

Крім того, пропонується внести в українське законодавство інші поправки, пов'язані з посиленням покарання за порушення ПДР та скоєння ДТП.

Депутати незабаром розглянуть ці законопроекти і внесуть до них, певне, деякі зміни. Однак те, що відповідальність зрештою посилять – ми не маємо жодних сумнівів.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, що буде, якщо у встановлені законом терміни не сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху.