В Україні поки що не можна самостійно, без автошкіл, готуватися до складання теоретичного іспиту на отримання водійських прав, хоча це нововведення планували запровадити з 29 жовтня 2023 року. Про це повідомила пресслужба Головного сервісного центру МВС.
У повідомленні Головного сервісного центру МВС йдеться про те, що хоча зміни до правил підготовки до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія вже набули чинності, але на даний момент ще не врегульовані відповідним чином деякі законодавчі акти. Тільки після того, як їх врегулюють, можна буде без автошкіл готуватись до теоретичного іспиту.
Нагадаємо, у липні 2023 року народні депутати Верховної Ради ухвалили законопроект №7354, який передбачає самостійну підготовку кандидатів у водії до теоретичного іспиту з можливістю підготовки за бажанням, як і раніше, в автошколах (кому як зручніше). Потім цей проект закону підписав президент України Володимир Зеленський, він став законом і набув чинності. Ось тільки, як виявилось, досі не врегульовано деякі законодавчі акти. Тому українці поки що не можуть самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія. Коли у них з'явиться така можливість – невідомо.
Раніше ми розповіли про те, що з червня 2023 року у сервісних центрах МВС почали посилювати контроль за кандидатами у водії. Зокрема, у класі для теоретичного іспиту має бути чотири відеокамери та звукозапис. Це зроблено для того, щоб контролювати всіх людей у класі. З 2024 року до класів для теоретичного іспиту пускатимуть лише після автоматичної ідентифікації особи кандидата (так званий фейс-контроль). Це необхідно для того, щоб до класів не могли потрапити сторонні особи.
МВС також планує зробити екзаменаторів сервісних центрів МВС більш чемними та професійними. Наразі, наприклад, розробляється спеціальний кодекс спілкування екзаменаторів із кандидатами у водії.
Тим часом, в Україні тепер лише у 55 територіальних сервісних центрах МВС можна скласти іспити на отримання посвідчення водія. В інших СЦ МВС не можна. Це зроблено для того, щоб краще контролювати процес складання іспитів.
Раніше стало відомо, що в Україні планують фіксувати пробіг під час кожної перереєстрації автомобіля.