З березня британці зможуть передавати Україні автомобілі, які підлягають утилізації

Автор: Максимов Віталій

Жителі Великобританії з 15 березня 2024 року зможуть передавати свої автомобілі, які через невідповідність стандартам рівня викидів СО2 підлягають утилізації, як гуманітарну допомогу для ЗСУ. Про це повідомив мер британської столиці Садік Хан.

З березня британці зможуть передавати Україні автомобілі, які підлягають утилізації - today.ua

Про те, що британці зможуть передавати свої старі машини як гуманітарну допомогу Україні, стало відомо у 2023 році. З такою ініціативою виступив Садік Хан.

Зараз фактично весь Лондон входить до так званої зони ультранизких викидів ULEZ. Раніше ця зона була обмежена лише центральною частиною британської столиці. Для того, щоб їздити у Лондоні на автомобілі, який не відповідає стандартам (усі машини до 2006 року випуску, а дизельні авто - до 2015 року випуску), потрібно платити 12,5 фунтів на добу. За порушення передбачено штраф у розмірі 180 фунтів. Якщо сплатити штраф протягом перших 14 днів, то він становитиме 90 фунтів.

У Великій Британії при здачі автомобіля в брухт його власнику виплачують компенсацію у розмірі 2000 фунтів стерлінгів. Таку ж грошову компенсацію отримує власник старого автомобіля, якщо його модернізують під сучасні екологічні стандарти.

Популярні зараз

Українцям почали надходити платіжки за воду з оновленими цінами: список нових тарифів від водоканалів

Прем'єр-міністр Данії відповіла, чи зможе Україна завдавати ударів по РФ винищувачами F-16

Стало відомо, як ТЦК вчинять із чоловіками, в яких дані у “Резерві“ не співпадуть із реєстром “Оберіг“

Фахівці назвали найбільш надійний автомобіль Skoda у Європі

Садік Хан виступає за те, щоб старі автомобілі замість утилізації передавали на потреби ЗСУ як гуманітарну допомогу. Мова, звичайно, йдеться не про звичайні легкові автомобілі, а про позашляховики та пікапи. Тобто про ті машини, які підходять для використання у ЗСУ. Британські ЗМІ кажуть, що ці автомобілі призначені для гуманітарних та медичних цілей.

З березня британці зможуть передавати Україні автомобілі, які підлягають утилізації

Мер британської столиці Лондона домігся свого. Вже з 15 березня 2024 року британці зможуть передавати свої автомобілі, які не відповідають нормам викидів шкідливих речовин в атмосферу, як гуманітарну допомогу для України. Натомість вони отримають грошову компенсацію у розмірі 2000 фунтів стерлінгів. У фонді утилізації, за словами Садік Хана, ще залишилися гроші для цього.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Реалізація цієї програми буде покладена на благодійну організацію British-Ukrainian Aid. Волонтери цієї організації вже давно надають допомогу нашій країні. Наприклад, вони передають Україні автомобілі швидкої медичної допомоги та гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що мешканець Волинської області продав 15 автомобілів, ввезених в Україну як гуманітарну допомогу для ЗСУ.