З 29 грудня в Україні почали видавати нові посвідчення водія

З 29 грудня 2021 року в Україні почали видавати нові посвідчення водія. Тепер у графі 12 документа ставиться код "78", якщо практичний іспит майбутній водій складав на автомобілі з автоматичною коробкою передач.

З 29 грудня в Україні почали видавати нові посвідчення водія - today.ua

Якщо у посвідченні водія є така позначка, то водій повинен керувати машиною тільки з автоматичною коробкою передач. На інших транспортних засобах із механічною коробкою передач йому їздити заборонено.

Водіям, які отримували посвідчення водія до 29 грудня 2021 року позначка у вигляді коду "78" у них не потрібна. На них обмеження не поширюється.

Крім того, у "правах" тепер роблять також позначки (код), що позначають: обмеження з медичних причин (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок), пристосування автомобіля (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи), керування лише у денні годинник, без пасажирів, в межах міста/регіону.

У МВС наголосили, що всі ці нововведення потрібні для того, щоб бланки українського посвідчення водія відповідали міжнародним стандартам.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Кривому Розі водія оштрафували за те, що він пред'явив "права" з мобільного додатка "Дії", а не у паперовому вигляді.