З 14 грудня в Україні зміниться процес реєстрації та перереєстрації авто

З 14 грудня 2022 року в Україні відбудуться зміни у реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Заступник начальника Головного сервісного центру МВС Володимир Баранець розповів, які нововведення очікують українських автомобілістів.

З 14 грудня в Україні зміниться процес реєстрації та перереєстрації авто - today.ua

По-перше, в Експертній службі МВС потрібно буде проходити експертне дослідження ще до реєстрації у сервісному центрі МВС. Це зроблено для того, щоб можна було перенести реєстраційні дії з автомобілями у онлайн.

По-друге, можна буде відмовитися від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію автомобіля та пластикового бланка посвідчення водія. При замовленні онлайн відповідних послуг можна буде вибрати опцію без виготовлення фізичного документа - лише цифровий. Водіям достатньо буде мати цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво реєстрації ТЗ.

Потрібно зазначити, що хоча постанови №1019 та №1299 Кабінету Міністрів України набудуть чинності з 14 грудня 2022 року, але на законодавчому рівні вони ще повністю не оформлені. Баранець каже, що знадобиться кілька етапів для реалізації законодавчих змін.

З 14 грудня в Україні зміниться процес реєстрації та перереєстрації авто

Раніше повідомлялося, що у мобільному додатку Дія з'явиться можливість скасування призначеного належного користувача. Крім того, можна буде обміняти та отримати посвідчення водія за допомогою сервісів поштового зв'язку.

Нагадаємо, сервісні центри МВС надаватимуть послуги українцям у Європі.