В Україні введуть новий штраф для водіїв з 1 жовтня

Автор: Максимов Віталій

З 1 жовтня українські водії, згідно з п. 9.8 ПДР, мають за містом та за межами інших населених пунктів включати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Правоохоронці штрафуватимуть порушників.

В Україні введуть новий штраф для водіїв з 1 жовтня - today.ua

Необхідність включення навіть днем поза межами міст та селищ денних ходових вогнів або ближнього світла фар продиктована скороченням світлового дня і далеко не завжди добрими погодними умовами. Вважається, що завдяки такій обережності ризик потрапити у ДТП знижується до 15%, залежно від погодних умов.

Якщо з 1 жовтня по 1 травня за містом водій рухається без увімкнених денних ходових вогнів або ближнього світла фар, то патрульні поліцейські складають протокол за ч. 2 ст. 122 Кодексу України щодо адміністративних правопорушень. Штраф за цією статтею становить від 425 до 510 гривень.

Проте, деякі юристи стверджують, що поліцейські не мають права штрафувати за таке правопорушення. Справа в тому, що ця стаття передбачає покарання тільки якщо порушення було на початку руху автомобіля або при зміні напрямку руху.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

Батьки загиблих військовослужбовців отримали право на пільгову пенсію: умови та розмір виплат

У Міненерго зробили заяву про дефіцит електроенергії в Україні: коли чекати на відключення

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні введуть новий штраф для водіїв з 1 жовтня Юристи вважають, що правоохоронці можуть лише винести попередження за це правопорушення. Але судова практика свідчить, що водіїв все ж таки притягують до адміністративної відповідальності за таке правопорушення. У будь-якому випадку, з метою своєї безпеки та безпеки пасажирів п. 9.8 ПДР потрібно дотримуватись.

Нагадаємо, раніше Верховний Суд України пояснив, хто відшкодовує збитки пасажиру, який потрапив у ДТП.