Ринок бензину А-95 переповнений небезпечною “бодягою“ - ІПЕ

Автор: Максимов Віталій

Експерти Інституту споживчих експертиз на початку вересня 2022 року провели першу з початку війни з російськими окупантами експертизу бензину А-95, що продається на українських АЗС. Виявилося, ринок цього палива переповнений небезпечною для автомобілів "бодягою".

Ринок бензину А-95 переповнений небезпечною “бодягою“ - ІПЕ - today.ua

Бензин А-95 для перевірки взяли у 17 мережах АЗС у різних областях, а також у двох так званих "бочках" (у Києві та Дніпрі). Усі зразки палива пройшли перевірку за октановим числом, вмістом сірки, об'ємними частинами ароматичних вуглеводнів та бензолу.

"Зелена зона"

Бензин А-95 відповідає всім нормативам у мережах WOG, ОККО, KLO, PRIME, Авантаж, ZOG та ANP. При цьому в мережі WOG рекордний запас міцності за октановим числом (97,7 одиниць). Відмінно – у ОККО (96,8 одиниць) та KLO (96,8 одиниць). У всіх цих мережах бензин відповідає стандарту Євро-5. Вміст сірки, ароматичних вуглеводнів та бензолу – із запасом чи просто відповідність нормам. Найменше бензолу, наприклад, у PRIME (0,19%) та ОККО (0,21%).

"Синя зона"

У мережах SOCAR, BVS та Нефтек бензин А-95 відповідає всім нормам, але без запасу. Він загалом відмінної якості. У бензину SOCAR та BVS незначні відхилення за вмістом сірки (15 та 14 мг/кг відповідно при нормі не більше 10).

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

"Червона зона"

Ринок бензину А-95 переповнений небезпечною “бодягою“ - ІПЕ Бензин А-95 не відповідав нормам у мережах БРСМ-Нафта, MARSHALL, NPG, УКРПЕТРОЛЬ, RUR, SUNOIL та у безіменних "бочках". У більшісті цих мереж у бензині мало октану. У бензині БРСМ-Нафта у 27 разів перевищено допустимий рівень сірки (277 мг/кг при нормі не більше 10) та у 64 рази – у бензині УКРПЕТРОЛЬ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У бензині мережі RUR рівень бензолу перевищено на 10,2%, що є абсолютним антирекордом за весь час досліджень палива, які проводить Інститут споживчих експертиз.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, скільки в Україні восени коштуватиме бензин та дизельне паливо.