Розмитнення автомобілів у “Дії“ пропонують пов'язати із забороною сертифікації автомобілів

Автор: Максимов Віталій

У прийнятий за основу народними депутатами Верховної Ради законопроєкт №10380, який передбачає введення розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в мобільному додатку "Дія", пропонують внести поправки, які скасовують сертифікацію автомобілів. Про це повідомив народний депутат Мар'ян Заблоцький.

Розмитнення автомобілів у “Дії“ пропонують пов'язати із забороною сертифікації автомобілів - today.ua

За його словами, цю поправку до законопроєкту №10380 підтримують уже 54 народні депутати. Заблоцький вважає, що зараз є високі шанси, що народні депутати все ж таки скасують сертифікацію автомобілів та спецтехніки.

Слід зазначити, що Заблоцький вже давно виступає за відміну сертифікації автомобілів і спецтехніки. З цією ініціативою він виступив ще наприкінці 2022 року. Він пропонує автоматично визнавати сертифікати всіх країн, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Це міжурядова економічна організація, заснована у 1961 році. Її мета – стимулювання економічного прогресу та світової торгівлі. Наразі до ОЕСР входять 35 країн. Україна з ОЕСР діє угоду про партнерство.

Заблоцький вважає, що не повинно бути жодних документів від українських фірм, які перевіряють автомобілі та інші транспортні засоби з Європи, США та інших розвинених країн. За його словами, за сертифікацію легкових автомобілів ділки беруть від 3 до 8 тисяч гривень, за вантажівки – від 10 до 20 тисяч гривень, а за бензовози – 60 000 гривень. Він назвав це "рекетом". Тобто фактично сертифікації автомобілів немає, а видаються лише папірці. І це не впливає на безпеку дорожнього руху.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Розмитнення автомобілів у “Дії“ пропонують пов'язати із забороною сертифікації автомобілів

Нагадаємо, законопроєкт №10380 зареєстрували у Верховній Раді 26 грудня 2023 року. 24 квітня 2024 року народні депутати прийняли його за основу (тобто ухвалили у першому читанні). Цей документ передбачає введення розмитнення автомобілів в мобільному додатку "Дія". Але залишиться також можливість розмитнення автомобілів на митниці. Кому як зручніше.

При розмитненні автомобілів у додатку "Дія" для визначення їхньої митної вартості враховуватимуть вартість нового легкового автомобіля відповідної моделі з урахуванням коефіцієнта віку. Для автомобіля до 1 року коефіцієнт віку становитиме 0,95, а для автомобілів у віці 10 років коефіцієнт буде 0,21.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі до законопроєкту №10380 вносять поправки у парламентських комітетах. Потім його знову винесуть до сесійної зали парламенту для обговорення.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що биті автомобілі зі США розмитнюватимуть у додатку "Дія" як не биті.