У Раді готують розмитнення євроблях через “Дію“

Автор: Максимов Віталій

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №10380, який передбачає запровадження розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації через мобільний додаток "Дія". Про це свідчить сайт парламенту.

У Раді готують розмитнення євроблях через “Дію“ - today.ua

Проект закону №10380 у Верховній Раді зареєстрували 26 грудня 2023 року. Тексту цього документа на сайті українського парламенту ще немає. Він з'явиться після того, як із документом ознайомиться керівництво Верховної Ради. Потім цей законопроект передадуть на розгляд до профільного парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

В Україні ще у 2022 році хотіли запровадити розмитнення євроблях через мобільний додаток "Дія", але цьому завадило повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ. На початку 2023 року у Верховній Раді України зареєстрували законопроекти №7466 та 7468, згідно з якими розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації мало було відбуватися не на митниці, а через мобільний додаток "Дія".

Проте, народні депутати Верховної Ради не затвердили ці документи. Спекотні дискусії викликала формула вартості розмитнення євроблях через "Дію". Висловлювалися побоювання, що через таке нововведення державний бюджет Україні втратить значні грошові надходження.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Декілька місяців йшло узгодження формули вартості розмитнення євроблях через "Дію". Як бачимо, було знайдено якогось компромісу, якщо доопрацьований проект закону вже з'явився у ВР. Ось тільки поки не відомо, якою буде формула розмитнення євроблях через "Дію". Сподіваємося, подробиці стануть відомими після того, як текст законопроекту №10380 стане загальнодоступним (а це станеться, певне, вже найближчими днями).

У Раді готують розмитнення євроблях через “Дію“

За словами Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, народні депутати розглянуть проект закону №10380 після зимових канікул. Це означає, що розмитнення автомобілів на іноземних номерах через додаток "Дія" може з'явитися у 2024 році.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Розмитнення євроблях у додатку "Дія" займатиме не більше 10 хвилин. Митні чиновники більше не зможуть впливати на цей процес. Вони не зможуть більше призначати ціни автомобілів. Очікується, що це допоможе понизити корупцію. Загалом же, розмитнення євроблях через додаток "Дія" має бути дешевшим, ніж досі на митниці. Принаймні, про це раніше говорили офіційні особи.

Нагадаємо, українцям з 1 січня 2024 року доведеться платити більше грошей за пенсійний збір при першій реєстрації автомобілів.