Раді рекомендують збільшити штраф за порушення ПДР

Автор: Максимов Віталій

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету рекомендував народним депутатам ухвалити законопроєкт №11111, який передбачає збільшення штрафу для водіїв, які не пропускають транспортні засоби зі спецсигналами. Про це свідчить сайт українського парламенту.

Раді рекомендують збільшити штраф за порушення ПДР - today.ua

Експерти парламентського Комітету з питань бюджету вважають, що прийняття законопроєкту №11111 може вплинути на доходну частину державного бюджету України за рахунок збільшення доходів від штрафів за відповідні порушення правил дорожнього руху. Раніше такого ж висновку дійшли експерти Міністерства фінансів.

Законопроєкт №11111 зареєстрували у Верховній Раді у березні 2024 року. Його автори виходили із того, що в Україні водії часто порушують пункт 3.2. ПДР, згідно з яким автомобілісти повинні поступатися дорогою транспортним засобом зі спецсигналами (з увімкненим синім проблисковим маячком або з увімкненим звуковим сигналом).

За порушення пункту 3.2. ПДР водіїв притягують до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 680 гривень. У пояснювальній записці до законопроєкту № 11111 говориться, що це маленький штраф за таке правопорушення. Тому пропонується збільшити штраф за порушення пункту 3.2. ПДР до від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз це 1500 – 5100 грн), а також забирати посвідчення водія на строк від 6 місяців до 10 років.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Слід зазначити, що в Україні автомобілі швидкої медичної допомоги мають у місті прибувати на місце виклику протягом 10 хвилин, а поза містом – протягом 20 хвилин. Це передбачають нормативи.

Раді рекомендують збільшити штраф за порушення ПДР

Наразі законопроєкт №11111 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Він має дати свій висновок цьому документу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, навесні 2024 року заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко заявив, що в нашій країні поки що не планують збільшувати штрафи за порушення правил дорожнього руху. При цьому він вважає, що в Україні занадто маленькі штрафи за порушення правил дорожнього руху, набагато менше, ніж у країнах Євросоюзу. Тобто МВС у принципі виступає за збільшення штрафів для водіїв, які порушують ПДР, але найближчим часом це робити не планують.

Раніше ми, ґрунтуючись на рейтингах надійності американських компаній, розповіли про те, який кросовер Toyota RAV4 найкраще купувати на вторинному ринку.