Верховну Раду закликали ввести розмитнення автомобілів через “Дію“

Автор: Максимов Віталій

Парламентський Комітет з питань податків підтримав законопроекти №7466 та 7468, які передбачають запровадження розмитнення автомобілів на іноземних номерах через мобільний додаток "Дія". Про це повідомив народний депутат Верховної Ради Ярослав Желєзняк.

Верховну Раду закликали ввести розмитнення автомобілів через “Дію“ - today.ua

За його словами, під час засідання парламентського Комітету з питань податків, на якому обговорювалися законопроекти №7466 та 7468, розгорілася "дуже палка та важка дискусія". Деяких членів Комітету хвилювали зауваження Мінфіну щодо втрат, які отримає державний бюджет у разі запровадження нової схеми розмитнення євроблях.

Зрештою 21 член Комітету ВРУ з питань податків підтримав проекти законів №7466 та 7468, а 3 члени Комітету утрималися. Ярослав Железняк назвав запровадження розмитнення автомобілів через додаток "Дія" експериментом. На розгляд народних депутатів Верховної Ради ці законопроекти надійдуть уже найближчими днями.

Автори законопроекту №7466 пропонують при розмитненні не враховувати вартість автомобіля. Формула вартості розмитнення залежатиме від віку, типу й об'єму двигуна та ексклюзивності ТЗ. Власник автомобіля платитиме акциз та податок на додану вартість. При такій схемі митниця не братиме участі у розмитненні машин.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Очікується, що протягом 5-ти років після запровадження нової схеми вартість розмитнення автомобілів знизиться на 30%. Це, звісно, гарна новина. Сам процес розмитнення через смартфон займатиме близько 10 хвилин.

Верховну Раду закликали ввести розмитнення автомобілів через “Дію“

Стверджується, що розмитнювати автомобілі через додаток "Дія" буде дешевше, ніж за схемою, яка зараз існує. Наприклад, зараз за розмитнення дизельного Audi A3 2006 року випуску (мотор 2,0 літра) потрібно заплатити 143 500 гривень, а за новою схемою – 80 132 гривні.

Як працюватиме ця послуга? Спочатку потрібно буде у додатку "Дія" заповнити митну декларацію, потім - сплатити митні платежі та пройти митний контроль. Під час митного контролю необхідно буде мати при собі гаджет із додатком "Дія", цифровий паспорт, банківську картку, паспорт громадянина, документ про купівлю автомобіля, техпаспорт, а також документ про зняття машини з обліку в країні реєстрації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Розмитнення автомобілів через додаток "Дія" в Україні хотіли запровадити ще у 2021 році, а потім у 2022 році. Однак цього з різних причин так і не сталося. У 2022 році, наприклад, завадило повномасштабне вторгнення російських військ.

Нагадаємо, раніше Міністерство економіки України назвало автомобілі, за які у 2023 році потрібно заплатити 25 000 тисяч транспортного податку.