Рада дозволила АЗС “бадяжити“ бензин

В Україні з 1 травня 2022 року в автомобільному бензині будуть використовувати не менше 5% біопалива. Народні депутати Верховної ради прийняла за основу відповідний законопроект №3356-д, свідчать дані сайту парламенту.

Рада дозволила АЗС “бадяжити“ бензин - today.ua

Зокрема, з 2022 року операторам ринку дозволять додавати в бензин 3% біопалива, з 2023 року - 4%, а з 2024 року - 5%. Виняток - бензини з октановим числом 98 і вище, а також ті, що поставляються в підрозділи Міністерства оборони України.

Передбачається, що додавання біопалива в бензин поліпшить екологічну ситуацію в Україні, а також дасть навантаження вітчизняним підприємствам. Що ж стосується водіїв, то вважається, що у них ніяких проблем не буде.

"Абсолютно спокійно будуть всі автомобілі їздити на цьому паливі", - стверджує глава енергокомітета ВР Андрій Герус.

Нагадаємо, що спочатку автори цього законопроекту пропонували дозволити з 1 липня 2021 року додавати в бензин 5% біопалива, а з 1 липня 2023 року - 7%. Під час доопрацювання законопроекту надійшли поправки, і граничний рівень біокомпонентів в бензині опустили до 5%.

Раніше експерти Інституту споживчих експертиз провели нову експертизу бензину, який продають українські АЗС, і розповіли на яких АЗС можна заправлятися.