П'ять ознак того, що на АЗС залили неякісне паливо

В Україні зараз ведуть активну боротьбу з нелегальними АЗС. Але неякісне паливо продають і деякі легальні мережі заправок. Ніхто не застрахований від покупки контрафактного бензину або дизельного палива. Сьогодні ми розповімо про те, як зрозуміти, що в автомобіль залили неякісне паливо...

П'ять ознак того, що на АЗС залили неякісне паливо - today.ua

Нерівна робота двигуна

Досвідчені водії після заправки на АЗС завжди прислухаються до того, як працює двигун. Якщо паливо поганої якості, то силовий агрегат може почати постукувати в момент натискання на педаль газу.

Також може бути утруднений пуск двигуна, можливі ривки при русі і нестабільність оборотів холостого ходу.

В цьому випадку краще всього повернутися на заправку і з'ясувати, яке паливо вам продали. Головне, щоб у вас залишився чек. АЗС повинна замінити паливо, якщо з'ясується, що залито не те, що зазначено в чеку.

Погіршилася динаміка

Про неякісне паливо можна говорити, якщо після заправки двигун раптом перестає "тягнути", погіршується динаміка.

Якщо бак неповний, то в цьому випадку рекомендують долити якісне паливо. В інших випадках може знадобитися навіть промивка паливної системи.

Потемніння вихлопу

Одна з явних ознак контрафактного палива - потемніння вихлопу. Правда, у дизеля чорний вихлоп може свідчити ще про проблему з повітряним фільтром.

Зростання витрати палива

Якщо ви помітили, що ваш автомобіль раптом почав більше витрачати палива, то, можливо, ви заправилися на нелегальній АЗС. Така ситуація виникає через засмічення паливного фільтра, виходу з ладу датчика масової витрати повітря або забитому каталітичному нейтралізаторі.

Check Engine

Check Engine, який загорівся на приладовій панелі, може свідчити про неякісну топливовоздушную суміш, велику кількість в ній кисневмісних добавок, а також про забруднені форсунки, проблему зі свічками запалювання, бензонасосом та ін.

Раніше стало відомо, що в Україні в першому кварталі 2021 року демонтували понад 150 нелегальних АЗС.