Today.ua

Причини запотівання скла в авто та як цього не допустити

В Україні почали йти дощі, а взимку гарантований частий мокрий сніг. Через це частіше запотіє скло в автомобілі, що збільшує ризик потрапляння в ДТП. Але автомобільне скло може запітніти і з інших причин. Сьогодні ми розповімо, чому запотіває скло в машині і як цього не допустити.

Як ви, напевно, знаєте, скло в автомобілях найчастіше пітніє через підвищену вологість. Зазвичай це відбувається за температури 0 градусів.

Кондиціонер має впоратися із цією проблемою. Можна також направити дефлектори повітроводів на скло та вимкнути функцію рециркуляції повітря, якщо вона увімкнена. Це потрібно для того, щоб повітря не циркулювало по салону.

Крім того, слідкуйте, щоб скло автомобіля було чистим. При необхідності протирайте його ганчіркою "мікрофірба". Для цього також підійде звичайна газета. До речі, деякі водії стверджують, що газета в цьому випадку навіть краща, ніж ганчірка. Чому? Бо друкарська фарба залишає на склі плівку, завдяки якій воно не пітніє.

У вашому автомобілі є режим "розпотівання" в кліматичній установці? Не забувайте його вмикати. Коли скло стане чистим, можна повернутися до звичайного режиму.

Іноді скло запітніває через технічну несправність або неправильне обслуговування авто. Так, якщо засмічився повітряний фільтр, то в салон важко потрапляє свіже повітря. Тому не забувайте міняти салонний фільтр. Підвищена вологість у салоні може бути також через те, що в кондиціонері забилася трубка зливу конденсату з випарника або через старі гумові ущільнювачі.

Деякі водії з метою профілактики використовують автомобільні антизапотівачі. Їх наносять на сухе скло. Це досить ефективний спосіб запобігти запотіванню скла.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, як і в чому водіям найкраще зберігати бензин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ