Покращений бензин в Україні: користь чи гроші на вітер

В Україні зараз продають лише два види бензину – А-95 та А-95+. Багато українців вважають, що купувати бензин із покращеними характеристиками немає сенсу, говорячи, що так просто викидаєш гроші на вітер. Чи це так насправді?

Покращений бензин в Україні: користь чи гроші на вітер - today.ua

Противники бензину А-95 завжди нагадують, що в інструкціях до автомобілів немає рекомендацій заливати у паливний бак покращене паливо. Крім того, вони також звертають увагу своїх опонентів на те, що стандарти не передбачають використання в бензині миючих присадок.

Загалом більшість водіїв не заправляються поліпшеним бензинам через те, що він коштує дорожче, ніж звичайний А-95, а чи буде від нього ефект – не відомо.

Насправді використання бензину А-95+ має певні переваги. Це особливо ефективно для двигунів з розподіленим впорскувонням палива.

Покращений бензин в Україні: користь чи гроші на вітер Чому? Справа в тому, що присадки очищають впускні клапани, камеру згоряння та форсунки. У силових агрегатів з безпосереднім впорскувонням вони менш ефективні (у них бензин подається відразу в камеру згоряння вже після впускних клапанів).

Багато експертів сходяться на тому, що покращений бензин дійсно має підвищену миючу здатність і ефективно видаляє бруд з паливної системи. Таке паливо може повернути до паспортних характеристик старий двигун. Якщо ж мотор новий, то бензин А-95+ уповільнює погіршення показників потужності та економічності.

Нагадаємо, раніше українців попередили, що на АЗС стане більше низькоякісного палива.