Чи потрібно перевіряти тиск в шинах після потепління

З настанням весни можна забути про морози і, отже, потрібно перевірити тиск в шинах автомобіля. Справа в тому, що різка зміна температури повітря може сильно вплинути на тиск в шинах.

Чи потрібно перевіряти тиск в шинах після потепління - today.ua

З потеплінням тиск може значно підвищитися. Вважається, що на кожні десять градусів тиск в шинах змінюється на 0,1 бар. Але, коли температура різко змінюється на 20 градусів за Цельсієм, то він може змінитися і на 0,5 бар.

При перекачаних шинах погіршується зчеплення, і, отже, стійкість автомобіля. Крім того, колесо з підвищеним тиском легше пробивається гострими предметами, та й протектор стирається менш рівномірно.

Зазвичай перекачують шини водії, які хочуть «економити». Економія палива дійсно в цьому випадку є, але зовсім невелика. А от мінусів набагато більше.

Досвідчені водії при різкій зміні температури обов'язково перевіряють тиск в шинах і, при необхідності, наводять його в норму. Так значно знижується ризик ДТП.

Вирушаючи в поїздку, потрібно обійти автомобіль і перевірити шини, просто натиснути їх ногою. Не зайвим буде і перевірити тиск в запасці.

Раніше експерти розповіли, як перевірити двигун б/в автомобіля перед його покупкою.