Поліцію зобов'язали надавати юридичну допомогу на вимогу водія

Правоохоронці повинні забезпечити водієві, підозрюваному в порушенні ПДР, можливість звернутися за юридичною допомогою при розгляді справи на місці події, якщо той подав відповідне клопотання. До такого висновку прийшов Верховний суд у справі №524/9827/16-а.

Поліцію зобов'язали надавати юридичну допомогу на вимогу водія  - today.ua

У 2016 році в Кременчуці інспектор поліції оштрафував водія, не давши йому можливості скористатися на місці події юрдопомогою.

Водій оскаржав штраф в суді. В кінцевому підсумку справа потрапила до Верховного суду України, який підтримав рішення попередніх двох судів про скасування штрафу.

У рішенні ВС йдеться, що поліцейський "не прийняв жодних дій з надання водієві можливості реалізувати своє право на отримання юридичної допомоги".

В судовому рішенні не зазначено, які саме дії повинен був прийняти поліцейський для того, щоб водій мав змогу реалізувати своє право на отримання юридичної допомоги.

Юристи рекомендують водіям в письмовому вигляді заявляти клопотання про бажання отримання юридичну допомогу на місці події.

Раніше стало відомо, що в Краматорську суд скасував штраф за перевищення швидкості, винесений по радару TruCAM, так як на фотографії не було видно, хто знаходився за кермом у момент порушення ПДР.