Today.ua

Поліція розповіла водіям про поверховий огляд автомобілів

Під час війни із російськими окупантами поліцейські стали частіше проводити поверхневий огляд автомобілів. Ця процедура може бути проведена, наприклад, на блокпостах. Патрульна поліція Закарпатської області розповіла про те, у яких випадках проводиться поверховий огляд та як має поводитися водій.

Спочатку давайте уточнимо, що таке поверхневий огляд. Це візуальний огляд людини, проведення рукою, спеціальним пристроєм по поверхні одягу, а також візуальний огляд речі або транспортного засобу.

У яких випадках поліцейські мають право проводити поверхневий огляд автомобіля? У кількох випадках.

По-перше, якщо є достатньо підстав вважати, що в автомобілі знаходиться правопорушник чи людина, яку незаконно утримують. По-друге, якщо є достатньо підстав вважати, що в автомобілі знаходиться річ, оберт якої заборонено (наприклад, наркотики) або обмежене або яка загрожує життючи здоров'ю особи або інших осіб (наприклад, граната, боєприпаси).

По-третє, якщо є обґрунтоване припущення, що автомобіль або предмет, що в ньому знаходиться, є знаряддям злочину або може бути знаряддям злочину. Наприклад, якщо автомобіль збив пішохода або якщо автомобіль стоїть поряд із місцем, де може статися злочин.

Прес-служба Патрульної поліції Закарпатської області наголосила, що при поверхневому огляді автомобіля чи речі громадяни мають самостійно показати правоохоронцям їх вміст.

Перед поверхневим оглядом поліцейські мають попередити водія про його права. Свідки не передбачаються.

Під час поверхового огляду поліцейські мають право вимагати відчинити двері салону та багажник. Але вони не мають права проникати до салону машини.

На жаль, у нашій країні ще не всі поліцейські дотримуються законів. Не виключено, що при поверхневому огляді автомобіля можуть підкинути, наприклад, незаконний предмет. Тому водієві потрібно вести відеозйомку поверхового огляду свого автомобіля. Це не забороняється. Відеозйомка також ведеться нагрудними камерами поліцейських. Але на це відео покладатися не можна, оскільки у суді раптом може бути, що воно не безперервне, а частинами (є ознаки втручання і видалення).

Раніше адвокат Роман Симутін повідомив, що іноді перевірка документів на блокпосту закінчується для водія штрафом за нібито водіння у стані алкогольного сп'яніння. Штраф складає 17 000 гривень та позбавлення посвідчення водія на строк 1 рік.

Нагадаємо, в Україні хочуть офіційно фіксувати пробіг автомобілів при їх кожній перереєстрації, щоб під час продажу не скручували пробіг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ