Якщо поліцейські використовують як підставу для зупинки транспортного засобу операцію "Перехват" і не повідомляють відразу про це водію, а складають адміністративний протокол за порушення ПДР, то такий штраф є незаконним. Такого рішення у справі №548/558/24 дійшов Другий апеляційний адміністративний суд.
У лютому 2024 року в Полтавській області поліцейські зупинили вантажівку MAN TGX із причепом. Після зупинки правоохоронці одразу почали перевіряти висоту протектора шин. Виявилося, що шини мали місцеві пошкодження із відшаруванням протектора. Тому стосовно водія склали адміністративний протокол за ч.1 ст.121 КУпАП. Штраф за цією статтею – 340 грн.
Водій зі штрафом не погодився та оскаржив його у суді. Суд першої інстанції скасував штраф, але Департамент Патрульної поліції на Полтавщині подав апеляційну скаргу.
Другий апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу Департаменту Патрульної поліції в Полтавській області без задоволення. Чому?
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців
Справа в тому, що суд не взяв до уваги доводу апеляційної скарги про те, що на момент зупинки автомобіля в Полтавській області діяла операція "Перехват" у зв'язку з розшуком особи, причетної до скоєння кримінального злочину, оскільки поліцейські не повідомили про це водія. З відеозаписів, досліджених судом, зрозуміло, що поліцейські не назвали водієві цю причину зупинки. Вони одразу почали вимірювати висоту протектора шин.
Нагадаємо, в Україні поліцейські мають 10 причин, чому вони можуть зупинити автомобіль або інший транспортний засіб. Наприклад, якщо водій порушив ПДР, якщо є явні ознаки технічної несправності ТЗ, якщо водій чи пасажири ТЗ причетні до скоєння ДТП, кримінального правопорушення, або транспортний засіб є об'єктом/знаряддям скоєння ДТП, кримінального злочину, якщо ТЗ перебуває у розшуку, якщо водій чи пасажири є свідками ДТП або кримінального правопорушення, якщо потрібно надати допомогу іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським та інше.
Потрібно зазначити, що поліцейські іноді виправдовують зупинку автомобілів так званою профілактикою. Але Восьмий апеляційний адміністративний суд у справі №944/3981/20 дійшов висновку, що "відпрацювання програми безпеки дорожнього руху" не є законною підставою для зупинення поліцейськими ТЗ.
Нагадаємо, раніше стало відомо, коли суд може скасувати штраф за непристебнутий ремінь безпеки.