Поліцейські не повинні тримати в руках радари TruCAM, - суд

Поліцейські повинні реєструвати перевищення швидкості за допомогою радара TruCAM, тільки встановивши його стаціонарно. Тримати в руках вони його не мають права, повідомляє "Дорожній адвокат" з посиланням на рішення суду у справі №554/1946/21.

Поліцейські не повинні тримати в руках радари TruCAM, - суд - today.ua

Правоохоронці зупинили водія за перевищення швидкості, яке було визначено по радару TruCAM. Водій заявив, що не можна вимірювати швидкість автомобілів, тримаючи лазерний радар в руках.

Однак, поліцейські проігнорували це зауваження і оштрафували водія. Автомобіліст вирішив оскаржити в суді штраф.

Суд встав на сторону водія і скасував штраф. У своєму рішенні суд звернув увагу на те, що в ст. 40 Закону "Про Національну поліцію" говориться, що "поліція для забезпечення громадської безпеки та порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку...".

Тобто з цього виходе, що радари TruCAM теж повинні бути встановлені стаціонарно.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Краматорську суд скасував штраф, виписаний по радару TruCAM, через те, що на фотографії не було видно обличчя людини, яка в момент порушення ПДР перебувала за кермом автомобіля.