Поліцейські “фантомні“ патрулі виявилися незаконними

Використання в Україні поліцейських "фантомних" патрулів, які під час руху будуть таємно вимірювати швидкість зустрічних і попутних автомобілів, порушує українське законодавство. Про це в Facebook написав експерт з безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв.

Поліцейські “фантомні“ патрулі виявилися незаконними  - today.ua

Він нагадав, що ст. 40 Закону "Про Нацполіцію" передбачає розміщення на видному місці інформації про розміщену фототехніку і відеотехніку, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушення.

"Фантомні" патрулі отримають радари (тобто технічні засоби) для виявлення автомобілів, які перевищують швидкісний режим. При цьому на автомобілях поліцейських "фантомних" патрулів не буде ніяких додаткових позначень. Значить, їх використання в такому вигляді порушує ст. 40 Закону "Про Нацполіцію".

Поки МВС ніяк не відреагувало на правову невідповідність, на яку звернув увагу Караваєв.

Поліція повинна найближчим часом почати використовувати на дорогах в тестовому режимі "фантомні" патрулі. Таких тестових машин буде чотири. Для роботи в "фантомних" патрулях купили кросовери Skoda Kodiaq.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що до 2024 року українськими дорогами їздитимуть більше п'яти сотень поліцейських "фантомних" патрулів.