Today.ua

Купівля електромобілів під час війни: переваги та недоліки

У деяких українських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що на тлі дефіциту бензину та дизельного палива в українців виріс інтерес до електромобілів. Чи це так насправді і чи потрібно негайно купувати електрокари?

За даними радника заступника міністра інфраструктури з питань розвитку електротранспорту Марини Кітіної, у квітні в Україні зареєстрували 460 автомобілів із електричною силовою установкою. Усього ж дорогами нашої країни зараз їздять 35 762 електромобіля. При цьому Кітіна впевнена, що у травні українці куплять більше електрокарів, ніж у квітні.

Електрокари, навіть уживані, коштують помітно дорожче, ніж звичайні автомобілі з ДВЗ. Так, хетчбек Nissan Leaf ще недавно можна було купити за ціною 972 420 гривень, а хетчбек Renault Zoe 2019 року - приблизно за 860 000 гривень.

При цьому багато б/в автомобілів в Україні зараз можна купити дешевше, ніж до початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну. Чому? Тому, що введено на час війни безкоштовне розмитнення автомобілів на іноземних номерах.

Продавці електромобілів кажуть, що інтерес до такого виду транспорту в Україні різко збільшився через дефіцит палива та його сильне подорожчання. Мовляв, для електрокарів потрібна лише електроенергія. Але пригадаймо, що в Україні навіть до війни була погано розвинена інфраструктура для електромобілів.

Також треба врахувати, що у продажу електромобілів стало набагато менше, ніж раніше. Це означає, що ціни на них тільки збільшуватимуться. Раніше електрокари ввозили в Україну морським шляхом. Тепер такої нагоди немає. Здебільшого зараз ввозять із Європи авто з ДВС.

Але при цьому електрокари, звичайно, заряджати дешевше, ніж заправляти авто з ДВС. До того ж не потрібно стояти в чергах на АЗС.

На жаль, поки що немає офіційної статистичної інформації про продаж електромобілів в Україні. Після її появи можна буде зробити певні висновки...

Нагадаємо, раніше ми розповіли українським водіям, як не залишитись з порожнім баком при дефіциті палива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ