Чому водій не повинен починати рух відразу після запуску двигуна

Автор: Максимов Віталій

Багато водіїв переконані, що прогрівати двигун сучасного автомобіля не потрібно не тільки влітку, а й взимку. Дехто просто не хоче витрачати на це час. Вони роблять серйозну помилку, яка може їм дорого обійтися. Сьогодні ми розповімо, чому мотор машини потрібно гріти перед початком руху і в холодну, і в теплу пору року.

Чому водій не повинен починати рух відразу після запуску двигуна - today.ua

Зима

У холод стінки циліндрів на непрацюючому двигуні стискаються, і зазори між поверхнями, що труться, скорочуються. Якщо не прогріти мотор, то загусле моторне масло не встигне піднятися по каналах з піддону картера, двигун зазнає масляне голодування, що прискорить знос його елементів, які труться.

Весна, літо і осінь

Можна подумати, що в теплу пору року таких проблем не повинно бути, і, отже, не треба витрачати дорогоцінний час на прогрів силового агрегату. Однак, це не так.

Після тривалої стоянки моторне масло стікає в картер і потрібен певний час, щоб воно розійшлося по системі. У теплу пору року для цього достатньо 2-3 хвилин. В іншому випадку масло не встигне потрапити до деталей, що труться, це прискорить їх знос.

Популярні зараз

В Україні змінять процедуру оформлення пенсій та соціальних виплат

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Також потрібно врахувати, що якщо почати рух без прогріву, то масло буде гірше надходити в масляний фільтр. Тобто воно буде гірше очищатися.

Крім того, масляне голодування двигуна при відсутності його прогріву призводить до того, що зі стінок циліндрів змивається мастило. В результаті з'являються задири на стінках циліндрів.

Як зрозуміти, що двигун прогрівся?

Якщо стрілка тахометра опустилася приблизно до 900 об/хв, то, значить, змазка відбувається вже належним чином і можна починати рух. Досвідчені водії навіть на слух, по шуму, який видає двигун, вловлюють, що змазка починає здійснюватися належним чином.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Врахуйте, що довго силовий агрегат прогрівати не можна. Цього особливо не переносять малооб'ємні двигуни з турбонаддувом.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як перевірити двигун перед покупкою б/в автомобіля.