Відсутність страхового поліса в базі - не підстава для зупинки автомобіля

Якщо в базі МТСБУ немає інформації про страховий поліс, то це не підстава для зупинки автомобіля поліцейськими. До такого висновку у справі №522/23277/20 прийшов Приморський районний суд Одеси.

Відсутність страхового поліса в базі - не підстава для зупинки автомобіля - today.ua

30 листопада 2020 року в Миколаївській області поліцейський зупинив автомобіль. В якості підстави для цього поліцейський назвав відсутність інформації про страховий поліс в базі.

Водій заявив, що він не порушував ПДР і не здійснював ДТП, і, отже, вимоги поліцейського не є законними. Після цього водія оштрафували на 425 гривень.

Автомобіліст оскаржив штраф в суді. В кінцевому підсумку суд встав на сторону водія і скасував штраф. Справа в тому, що сама по собі відсутність в базі МТСБУ інформації про страховий поліс - це не підстава для зупинки машини. Закон чітко визначає, в яких випадках правоохоронці мають право зупиняти автомобілі.

Раніше повідомлялося, що в Краматорську суд скасував штраф за перевищення швидкості, виписаний по радару TruCAM, так як на фотографії не було видно, хто сидів за кермом в момент порушення ПДР.