Відмова водія пройти тест на алкоголь на місці зупинки - не підстава для штрафу

В Україні більшість штрафів за керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння виписуються через те, що водії відмовляються на місці зупинки пройти тест. Але юристи компанії «Дорожній адвокат» вважають, що відмова пройти огляд на місці зупинки - це не підстава для штрафу.

Відмова водія пройти тест на алкоголь на місці зупинки - не підстава для штрафу - today.ua

Юристи кажуть, що на момент зупинки водій ще не є винним. Згідно із законодавством, якщо водій відмовився пройти тест на рівень алкоголю на місці зупинки, то він це може зробити в медичному закладі, який має право на проведення такого тесту (ч.2 ст. 266 КУпАП).

Якщо водій відмовився на місці зупинки пройти тест на рівень алкоголю, то поліцейський зобов'язаний запропонувати йому пройти його в медичній установі. Причому не тільки усно, але і письмово, видавши йому направлення на огляд.

У письмовому направленні повинні бути вказані медустанова, дані водія, час видачі направлення і т.д.

Тільки якщо водій отримав письмове направлення і відмовився їхати на огляд в медустанову, поліцейський має право скласти протокол про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП, тобто за керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння.

Нагадаємо, з 17 березня 2021 року в Україні суттєво збільшилися штрафи за деякі порушення ПДР, в тому числі за керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння.