Обмін водійських прав у сервісному центрі МВС та в паспортному сервісі: у чому різниця

Автор: Максимов Віталій

Українці тепер можуть обміняти посвідчення водія не тільки в сервісному центрі МВС, а й у Паспортному сервісі державного підприємства "Документ". Сьогодні ми розповімо, у чому полягає різниця обміну водійських прав у цих установах.

Обмін водійських прав у сервісному центрі МВС та в паспортному сервісі: у чому різниця - today.ua

Раніше послуги обміну посвідчення водія у Паспортному сервісі державного підприємства "Документ" не було. Наразі цією послугою можуть, наприклад, скористатися мешканці Дніпропетровської області.

Процедура від подання заявки до отримання нового посвідчення водія триває приблизно одну годину. Спочатку оплачується послуга через термінал, потім адміністратору надаються документи (паспорт громадянина України, код платника податків, довідка з місця проживання про реєстрацію). Там фотографують. Після цього адміністратор пропонує поставити підпис на планшеті.

Потім документи клієнта пересилають до сервісного центру МВС для перевірки. Після перевірки документів до Паспортного сервісу ДП "Документ" надходить посвідчення водія. Його роздруковують та передають клієнту.

Популярні зараз

Чоловіки можуть не носити з собою військовий квиток: у Міноборони заявили про зміни обліку

Ще одна європейська країна заявила про намір відправити українських ухилянтів додому

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Українських біженців у Німеччині планують позбавити грошової допомоги у 563 євро: названо причину

Тепер про ціни. Звичайно, замінити посвідчення водія в сервісному центрі МВС дешевше, ніж у Паспортному сервісі державного підприємства "Документ". У СЦ МВС така послуга коштує близько 270 гривень. У Паспортному сервісі ДП "Документ" за заміну посвідчення водія потрібно заплатити близько 250 гривень за саме посвідчення та ще 800 гривень як збір.

Обмін водійських прав у сервісному центрі МВС та в паспортному сервісі: у чому різниця

У принципі великої різниці в тому, де обмінювати посвідчення водія, немає. Вся річ у тому, кому як зручніше. До того ж, обміняти "права" можна і в офісах державного підприємства "Документ", які працюють за кордоном. Наприклад, у Польщі, Туреччині, Словаччині, Німеччині та Чехії.

Нагадаємо, у 2022 році в Україні 546 019 разів обміняли посвідчення водія. Минулого року в нашій країні видали 1 220 774 посвідчення водія. У тому числі 429 131 – вперше. При цьому лише 42% українців з першого разу успішно склали теоретичний іспит на отримання посвідчення водія, а 62% успішно з першого разу склали практичний іспит.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 2023 році Головний сервісний центр МВС України планує розширити кількість послуг, що надаються водіям. Зокрема, з'являться нові послуги для водіїв у мобільному додатку "Дія".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Полтавській області поліцейські затримали чотирьох шахраїв, які заробляли на аферах з автомобілями.