Чи потрібно взимку прогрівати двигун, та як правильно це робити

Автор: Максимов Віталій

Деякі власники автомобілів упевнені, що прогрівати сучасні двигуни взимку не потрібно. Але вони дуже помиляються. Сьогодні ми розповімо, чому в холодну пору року потрібно прогрівати двигуни, та як це робити правильно.

Чи потрібно взимку прогрівати двигун, та як правильно це робити - today.ua

Чому потрібно прогрівати двигун? Бо холодний силовий агрегат не можна навантажувати. Інакше його ресурс стане помітно меншим, ніж заявлено автовиробником. Приходять у непридатність підшипники, поршень. Справа в тому, що моторне мастило, яке загусло, не встигне піднятися каналами з піддона картера, двигун зазнає масляного голодування, що прискорить знос його деяких елементів.

Повністю прогрітим мотор буде тоді, коли всі його деталі та робочі рідини вийдуть на робочі температури. Найшвидше прогрівається охолоджуюча рідина. З нею ж прогріваються поршні, циліндри, голівка. Набагато повільніше прогрівається мастило в піддоні та нейтралізатор.

Гріти двигун потрібно максимально швидко і короткий час. Досвідчені водії знають, що після прогрівання двигуна перші кілька хвилин потрібно їхати плавно на невеликих обертах.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Звісно, зручно, коли є система дистанційного запуску, особливо взимку. Якщо такої системи немає, то в мороз доведеться постаратися, щоб проникнути в салон свого автомобіля, адже можуть примерзнути двері по контуру ущільнювача. Після цього потрібно буде витратити ще деякий час на прогрівання силового агрегату.

Чи потрібно взимку прогрівати двигун, та як правильно це робити

Якщо стрілка тахометра опустилася приблизно до 900 об/хв, значить змащування відбувається вже належним чином і можна починати рух. Деякі автомобілі мають індикатор непрогрітого мотора. Якщо він згас (при досягненні температури 60 градусів), то, значить, двигун прогрітий і готовий працювати на повну силу. Деякі машини мають графічний покажчик (шкала з кількох прямокутників).

Деякі автомобілісти навіть на слух, по шуму двигуна, можуть визначити, що мастило почало проходити належним чином. Звичайно, далеко не всі водії можуть похвалитися таким хистом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, прогрівати мотор автомобіля потрібно не лише взимку, а й у теплу пору року. Для цього достатньо 2-3 хвилини. Цього вистачить, щоб мастило, яке потрапило в картер, розійшлося по системі.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, скільки витрачається палива на прогрівання двигуна машини взимку.