Чи потрібно заповнювати моторним мастилом фільтр перед встановленням

Багато автомобілістів впевнені, що потрібно заповнювати моторним мастилом фільтр перед встановленням. Цю думку підтримує піктограма на корпусі фільтра. Проте, експерти журналу "За кермом" вважають, що це старий міф, від якого час виявитися…

Чи потрібно заповнювати моторним мастилом фільтр перед встановленням  - today.ua

Вважається, що якщо заповнити моторним мастилом фільтр перед установкою, воно нібито відразу надійде до пар тертя, а не після того, як насос довго заповнюватиме фільтр.

До того ж на корпусі сучасних фільтрів є піктограма з маслянкою та краплею моторного мастила над фільтром. Здавалося б, тут все ясно – потрібно фільтр заповнити мастилом. Але це не так! Сенс цієї піктограми зовсім інший. Вона говорить про те, що потрібно змастити гумове кільце ущільнювача. Для чого? Щоб простіше було встановити.

Чи потрібно заповнювати моторним мастилом фільтр перед встановленням

Сучасні двигуни з високопродуктивним масляним насосом не потребують того, щоб заливати мастилом фільтр. До того ж, у деяких двигунів фільтр встановлений таким чином, що його просто неможливо заповнити мастилом.

Таким чином, експерти рекомендують автомобілістам не марнувати свій час, заповнюючи моторним мастилом фільтр перед установкою.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у грудні 2022 року в Україні за постановою Кабінету міністрів змінилася схема реєстрації автомобілів, а також інших транспортних засобів.